Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamızın satışını yaptığı ürünlerin kullanımı ile alakalı aklınıza takılan soruları buradan inceleyebilirsiniz!
Ütüleme sırasında kumaşta lekeler oluştu.
Sebep: Uzun süre bakım yapılmadı. Kullanılmaması gereken kimyasallar (koku, kireç çözücü vb.) kullanıldı. Çözüm: Periyodik bakım talimatına uygun temizlik yapın (çok uzun süre temizlik yapmadıysanız yada koku ve kireç çözücü kimyasallar kullandıysanız bu durum bir kez temizlik yapınca tamamen geçmeyebilir, sorun devam ederse ütü markanızın yetkili servisi ile iletişime geçmelisiniz.
Ütülenen kıyafet kararıyor/ ütünün tabanına yapışıyor.
Sebep: Seçilen ısı çok yüksek ve bu nedenle giysiye hasar veriyor. Çözüm: Ütülenen tekstil ürününe uygun bir ısı seçin ve ütü tabanını nemli bir bezle temizleyin.
Yanmaz diye tanımlanan ütü masası bezi yandı.
Sebep: Ütü taban sıcaklığı 230 derecenin üzerine çıkmıştır. Çözüm: Ütü masa bezi en fazla 230 derece sıcaklığa kısa süreli dayanıklıdır. Bahsedilen yanmazlık yüksek sıcaklıklarda alevlenerek yangın çıkartmama ile ilgilidir. Kullandığınız ütünün tabanı olması gereken TSE standardı (210 derece) sıcaklığının çok üstüne çıkıyordur. Ütünüzün taban sıcaklığını teknik servise kontrol ettiriniz.
Su depo kapağı kapalı ama hala buhar kaçırıyor.
Sebep: Emniyet ventil kapağının altındaki conta yıpranmıştır. Çözüm: Kazan ve buhar anahtarlarını kapalı (off) konumuna getirin. Cihazın elektrik bağlantısını kesin ve ütünüzün markasının teknik servisi ile iletişime geçin.